Yuuki

Webová stránka značky: Yuuki

Dodavatel:

Econea s.r.o.
Plzeňská 157/98
Praha 5 - Košíře
150 00

 

Menstruační kalíšek Yuuki je českým výrobkem. Stojí za ním firma YUUKI Company s.r.o.  a hlavně autorka myšlenky Zuzana Poláčková. Kalíšky se vyrábí v provozu „clean room“ pro výrobu zdravotnických výrobků. Toto pracoviště je vybavené zvláštní oddělenou vstupní částí, antistatickou podlahovou krytinou a klimatizační čističkou vzduchu. Díky tomu nehrozí vznik jakýchkoliv kontaminačních rizik. Veškeré výrobní a kontrolní procesy probíhají v plném souladu s nároky požadovanými normou ISO 9001.Pro výrobu kalíšku používají silikonový materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.

Používání menstruačních kalíšků je učiněná revoluce v prožívání vašich dnů. Jejich zavedení je snadné, jsou natolik pohodlné, že na něj během dne úplně zapomenete. Jako by ani žádné "dny" nebyly. Neomezují nás ani v pohybových aktivitách. 

Kromě tohoto pohodlí jde u používání kalíšků i o eko hledisko. To asi nikoho nepřekvapí, přesto zde přikládáme několik zásadních čísel. Jedna žena za svůj život spotřebuje cca 15 - 17 ooo kusů jednorázových menstruačních pomůcek, což už je pěkná kupa odpadu. Navíc doba rozkladu těchto jednorázových pomůcek je 200 až 400 let. Z výše uvedeného dále vyplývá, že i počáteční investice do kalíšku se rychle vrátí a mimo přírodu tak šetříte i svou peněženku. 

V neposlední řadě jsou tu zdravotní benefity. Klasické vložky a tampóny jsou bělené chlórem - asi aby vypadaly hezky na pohled?! Chlór do prostředí vypouští karcinogenní dioxin, který způsobuje neplodnost, potlačuje imunitní buňky, má co dělat s hormonální nerovnováhou a vznikem rakoviny. Parfemace některých z nich je dalším stupněm, jak si nevědomky můžeme ublížit. Tampóny jsou vyrobeny ze syntetických látek, které narušují pH pochvy a mohou tak vést k syndromu toxického šoku. Malinké částečky těchto materiálů navíc zůstávají uvnitř pochvy a mohou zase způsobovat gynekologické problémy. Klasické vložky zase brání pokožce volně dýchat. 

Po použití kalíšek stačí vyvařit v horké vodě a nebo použít sterilizační kelímek. Společnost YUUKI nabízí také desinfekční krabičku INFUSER BOX, která slouží k pohodlné dezinfekci kalíšku v mikrovlnné troubě. Pokud cestujete a obáváte se, že nebudete mít prostor, kde kalíšek vyvařit, existují sterilizační tablety. 

Žádné produkty značky Yuuki nebyly nalezeny...