Yuuki

Menstruační kalíšek Yuuki je českým výrobkem. Stojí za ním firma YUUKI Company s.r.o.  a hlavně autorka myšlenky Zuzana Poláčková. Kalíšky se vyrábí v provozu „clean room“ pro výrobu zdravotnických výrobků. Toto pracoviště je vybavené zvláštní oddělenou vstupní částí, antistatickou podlahovou krytinou a klimatizační čističkou vzduchu. Díky tomu nehrozí vznik jakýchkoliv kontaminačních rizik. Veškeré výrobní a kontrolní procesy probíhají v plném souladu s nároky požadovanými normou ISO 9001.Pro výrobu kalíšku používají silikonový materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.

Používání menstruačních kalíšků je učiněná revoluce v prožívání vašich dnů. Jejich zavedení je snadné, jsou natolik pohodlné, že na něj během dne úplně zapomenete. Jako by ani žádné "dny" nebyly. Neomezují nás ani v pohybových aktivitách. 

Kromě tohoto pohodlí jde u používání kalíšků i o eko hledisko. To asi nikoho nepřekvapí, přesto zde přikládáme několik zásadních čísel. Jedna žena za svůj život spotřebuje cca 15 - 17 ooo kusů jednorázových menstruačních pomůcek, což už je pěkná kupa odpadu. Navíc doba rozkladu těchto jednorázových pomůcek je 200 až 400 let. Z výše uvedeného dále vyplývá, že i počáteční investice do kalíšku se rychle vrátí a mimo přírodu tak šetříte i svou peněženku. 

V neposlední řadě jsou tu zdravotní benefity. Klasické vložky a tampóny jsou bělené chlórem - asi aby vypadaly hezky na pohled?! Chlór do prostředí vypouští karcinogenní dioxin, který způsobuje neplodnost, potlačuje imunitní buňky, má co dělat s hormonální nerovnováhou a vznikem rakoviny. Parfemace některých z nich je dalším stupněm, jak si nevědomky můžeme ublížit. Tampóny jsou vyrobeny ze syntetických látek, které narušují pH pochvy a mohou tak vést k syndromu toxického šoku. Malinké částečky těchto materiálů navíc zůstávají uvnitř pochvy a mohou zase způsobovat gynekologické problémy. Klasické vložky zase brání pokožce volně dýchat. 

Po použití kalíšek stačí vyvařit v horké vodě a nebo použít sterilizační kelímek. Společnost YUUKI nabízí také desinfekční krabičku INFUSER BOX, která slouží k pohodlné dezinfekci kalíšku v mikrovlnné troubě. Pokud cestujete a obáváte se, že nebudete mít prostor, kde kalíšek vyvařit, existují sterilizační tablety. 

12 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení