Organyc

Webová stránka značky: Organyc

Dodavatel:

Econea s.r.o.
Plzeňská 157/98
Praha 5 - Košíře
150 00

 

Značka ORGANYC je ideální pro všechny, kteří hledají kvalitu, pohodlí a zároveň jim záleží na životním prostředí. Zaměřuje se na výrobky z biobavlny, které jsou plně rozložitelné a kompostovatelné, stejně jako většina jejich obalů. Konkrétně jde o bio menstruační vložky, bio menstruační tampóny, bio hygienické potřeby pro matky a děti, bio kosmetickou řadu a intimní hygienu. Všechny výrobky ORGANYC procházejí přísnými klinickými i dermatologickými testy a splňují ekologickou certifikaci EcoCert GreenLife, BIO ICEA (Institut pro etickou a ekologickou certifikaci) a Soil Association. 

Z ekologického hlediska tvoří konvenční menstruační i intimní pomůcky velkou zátěž. Jejich spotřeba je obrovská a rozkládají se spoustu let. Například konvenční vložky a tampony se rozkládají 200 - 400 let, přičemž jich žena za svůj život spotřebuje 15 - 17 ooo kusů! Dětské jednorázové pleny se rozkládají 400 let a dítě jich za první dva roky svého života vyprodukuje zhruba 1 tunu! To samé platí i pro odličovací tampóny. Některé tampony, kromě bavlny, obsahují také syntetické látky, které se rozkládají velmi dlouho, pokud vůbec. Pokud se necítíte na používání alternativních menstruačních pomůcek, praní dětských plen či odličovacích tampónů, pokud jste zvyklí používat vlhčené ubrousky a uchošťoury a zároveň vám záleží na životním prostředí, je značka ORGANYC přesně pro vás :) 

Bavlna x biobavlna: není to o luxusu, je to o zdraví. O zdraví nás i přírody.

Bavlna je jedním z nejúžasnějších darů přírody. Je to dokonalý přírodní absorbent: nasákne tekutiny až do dvacetinásobku své váhy. Je jemná, měkká, hebká, nikdy vás nepoškrábe. Je dokonale prodyšná a nebrání vaší pokožce dýchat. Její pH je kompatibilní s pH pokožky. Kdo by nechtěl cítit se jako v bavlnce?

Konvenčně pěstovaná bavlna však velmi zatěžuje životní prostředí. Běžně pěstovaná bavlna zabírá necelá 3 % ze světově obdělávané půdy, ale spotřebuje zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů vyrobených na světě. Je totiž nejvíc postřikovanou rostlinou světa. Při pěstování bavlny se používají chemikálie zakázané při pěstování plodin a bavlna je zpracovávána za použití dalších toxických látek, z nichž část ve vláknech zůstává a dostává se do kontaktu s pokožkou či dokonce se sliznicí. BIO certifikace zaručuje, že jsou plodiny pěstovány a sklízeny podle přísných, bezpečných pravidel.

Konvenční vložky a tampony x vložky a tampony z bio bavlny

Klasické vložky a tampóny jsou bělené chlórem - asi aby vypadaly hezky na pohled?! Chlór do prostředí vypouští karcinogenní dioxin, který způsobuje neplodnost, potlačuje imunitní buňky, má co dělat s hormonální nerovnováhou a vznikem rakoviny. Tampony jsou vyrobeny ze syntetických látek, které narušují pH pochvy a mohou tak vést k syndromu toxického šoku. Malinké částečky těchto materiálů navíc zůstávají uvnitř pochvy a mohou způsobovat gynekologické problémy. Klasické vložky zase brání pokožce volně dýchat vzhledem k syntetickým vrstvám. To zvyšuje pocení a riziko přemnožení bakterií. 

Naopak hygienické pomůcky z bio bavlny jsou vysoce prodyšné, měkké, nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují. Bio hygienické potřeby ze 100 % bavlny jsou doporučeny ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet, čímž pozitivně působí na plodnost ženy.

 

Organyc Denní vložky s křidélky Moderate (10 ks) - 100% z biobavlny, 3 kapičky
129 Kč / ks

Dámské vložky s křidélky Organyc Moderate pro denní nošení jsou uvnitř i vně vyrobené ze 100% BIO bavlny bělené bez chlóru.

ECONEA-1195
Organyc Dětské čisticí vatové čtverce (60 ks) - 100% z biobavlny
129 Kč / ks

Vatové čtverce Organyc se báječně hodí pro ošetření pokožky vašeho děťátka i vaší.

ECONEA-1204
Organyc Dětské vlhčené hygienické ubrousky BIO (60 ks)
149 Kč / ks

Dětské hygienické ubrousky Organyc pomáhají zklidňovat a předcházet podráždění kůže.

ECONEA-1203
Organyc Gel pro intimní hygienu BIO (250 ml) - s výtažkem z heřmánku a měsíčku
225 Kč / ks

Dámský přírodní intimní gel Organyc obsahuje aktivní látky v BIO kvalitě - zklidňující výtažek z květů heřmánku pravého a chrpy, protizánětlivý výtažek z květů měsíčku...

ECONEA-1201
Organyc Mateřské vložky po porodu (12 ks) - 100% z biobavlny, 6 kapiček
205 Kč / ks

Obzvlášť jemné, hebké a silné vložky Organyc jsou určené pro nové maminky pro prvních pár dní po porodu (označení: 6 kapiček).

ECONEA-1199
Organyc Noční vložky s křidélky Heavy (10 ks) - 100% z biobavlny, 4 kapičky
129 Kč / ks

Dámské vložky s křidélky Organyc Heavy pro noční použití jsou uvnitř i vně vyrobené ze 100% BIO bavlny bělené bez chlóru.

ECONEA-1196
Organyc Slipové vložky Light (24 ks) - 100% z biobavlny, 1 kapička
129 Kč / ks

Slipové vložky Organyc Light jsou uvnitř i vně vyrobené ze 100% BIO bavlny bělené bez chlóru.

ECONEA-1192
Organyc Slipové vložky Light Plus (24 ks) - 100% z biobavlny, 1+ kapička
129 Kč / ks

Slipové vložky Organyc Light Plus jsou uvnitř i vně vyrobené ze 100% BIO bavlny bělené bez chlóru.

ECONEA-1193
Organyc Slipové vložky Maxi (20 ks) - 100% z biobavlny, prodloužené, 2 kapičky
129 Kč / ks

Slipové vložky Organyc Maxi jsou uvnitř i vně vyrobené ze 100% BIO bavlny bělené bez chlóru.

ECONEA-1194
Organyc Tampony Regular (16 ks) - 100% z biobavlny, 2 kapičky
135 Kč / ks

Tampony Organyc Regular ze 100% BIO bavlny jsou bělené bez chlóru.

ECONEA-1189
Organyc Tampony s aplikátorem Regular (16 ks) - 100% z biobavlny, 2 kapičky
139 Kč / ks

Tampony Organyc Regular ze 100% BIO bavlny jsou bělené bez chlóru a mají papírové aplikátory pro snazší zavedení.

ECONEA-1186
Organyc Tampony s aplikátorem Super (14 ks) - 100% z biobavlny, 3 kapičky
145 Kč / ks

Tampony Organyc Super ze 100% BIO bavlny jsou bělené bez chlóru a mají papírové aplikátory pro snazší zavedení.

ECONEA-1187
Nahoru
Další produkty
16 položek celkem

Stránka 1 z 2 - 16 položek celkem