Gaia Cup (Tierra Verde)

Webová stránka značky: Gaia Cup (Tierra Verde)

 

TIERRA VERDE s.r.o.

Vintrovna 482/5D, 664 41 Popůvky u Brna

IČO: 28280725
DIČ: CZ28280725

 

Za menstruačními kalíšky Gaia cup stojí známá česká firma Tierra verde. Kalíšky jsou vyrobené z lékařského silikonu, který je pohodlný a spolehlivě vás ochrání před protečením i přemnožením bakterií v pochvě a vznikem gynekologických obtíží. Při správném používání vám kalíšek vydrží až 10 let. Zhotovené jsou ve dvou velikostech. Malá velikost je určena pro slečny do 25i let, které ještě nerodily, pro ženy se slabší menstruací a pro ženy, které mají silné svaly pánevního dna. 

Používání menstruačních kalíšků je učiněná revoluce v prožívání vašich dnů. Jejich zavedení je snadné, jsou natolik pohodlné, že na něj během dne úplně zapomenete. Jako by ani žádné "dny" nebyly. Neomezují nás ani v pohybových aktivitách. 

Kromě tohoto pohodlí jde u používání kalíšků i o eko hledisko. To asi nikoho nepřekvapí, přesto zde přikládáme několik zásadních čísel. Jedna žena za svůj život spotřebuje cca 15 - 17 ooo kusů jednorázových menstruačních pomůcek, což už je pěkná kupa odpadu. Navíc doba rozkladu těchto jednorázových pomůcek je 200 až 400 let. Z výše uvedeného dále vyplývá, že i počáteční investice do kalíšku se rychle vrátí a mimo přírodu tak šetříte i svou peněženku. 

V neposlední řadě jsou tu zdravotní benefity. Klasické vložky a tampóny jsou bělené chlórem - asi aby vypadaly hezky na pohled?! Chlór do prostředí vypouští karcinogenní dioxin, který způsobuje neplodnost, potlačuje imunitní buňky, má co dělat s hormonální nerovnováhou a vznikem rakoviny. Parfemace některých z nich je dalším stupněm, jak si nevědomky můžeme ublížit. Tampóny jsou vyrobeny ze syntetických látek, které narušují pH pochvy a mohou tak vést k syndromu toxického šoku. Malinké částečky těchto materiálů navíc zůstávají uvnitř pochvy a mohou zase způsobovat gynekologické problémy. Klasické vložky zase brání pokožce volně dýchat. 

Po použití kalíšek stačí vyvařit v horké vodě a nebo použít sterilizační kelímek. Pokud cestujete a obáváte se, že nebudete mít prostor, kde kalíšek vyvařit, existují sterilizační tablety. 

Pro skladování kalíšku je ideální bavlněný pytlík (zde je součástí balení). Kalíšek by se neměl skladovat v uzavřených nebo plastových nádobách.

Gaia Cup Menstruační kalíšek - malý - balení včetně slipové vložky a čističe
Akce
549 Kč –27 %
400 Kč / ks

Menší menstruační kalíšek Gaia Cup má dokonalý nadčasový design od špičkového českého studia ANFAS.

ECONEA-1214
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem