Yuuki Rainbow Menstruační kalíšek - velký Soft (měkčí) - včetně sterilizačního kelímku

Položka byla vyprodána…
Na objednání
Značka: Yuuki
579 Kč / ks
Kategorie: Menstruační kalíšky
Hmotnost: 60 kg
Materiál: Lékařský silikon
Objem: MALÝ: 17,5 ml (po boční dírky) / 24 ml (po okraj); VELKÝ: 28 ml (po boční dírky) / 37 ml po okraj
Rozměry: MALÝ: průměr 41 mm, délka 49 mm beze stopky, délka stopky 18 mm; VELKÝ: průměr 46 mm, délka 56 mm beze stopky, délka stopky 18 m
Tvrdost silikonu (Shore): 40
Velikost: velký
Země původu: Vyrobeno v České republice.
Položka byla vyprodána…
Větší menstruační kalíšek Yuuki v měkčí variantě z lékařského silikonu nejvyšší kvality s krásným duhovým designem. Díky náhodnému míchání barev duhy je téměř nemožné vyrobit dva stejně zbarvené kalíšky, každý kus je tedy originál. Součástí balení kalíšku je i sterilizační kelímek. Velký kalíšek je vhodný pro ženy a dívky nad 28 let věku, dále pro všechny ženy, které rodily přirozenou cestou a mají silnější menstruaci. (Více informací k výběru správné velikosti naleznete v detailním popisu níže.) Menstruační kalíšky jsou zdravou, levnou a ekologickou alternativou vložek a tampónů. Jejich používání je snadné, pohodlné a spolehlivé. Vydrží vám dlouhá léta a tak nebudete muset utrácet za vložky ani tampony a nebudete vytvářet odpad. Veškeré kalíšky a sterilizační kelímky Yuuki jsou vyráběny v České republice. Na výrobu kalíšků je použit německý lékařský silikon, který splňuje ty nejpřísnější zdravotnické normy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Menstruační kalíšek Yuuki je českým výrobkem. Stojí za ním firma YUUKI Company s.r.o.  a hlavně autorka myšlenky Zuzana Poláčková. Kalíšky se vyrábí v provozu „clean room“ pro výrobu zdravotnických výrobků. Toto pracoviště je vybavené zvláštní oddělenou vstupní částí, antistatickou podlahovou krytinou a klimatizační čističkou vzduchu. Díky tomu nehrozí vznik jakýchkoliv kontaminačních rizik. Veškeré výrobní a kontrolní procesy probíhají v plném souladu s nároky požadovanými normou ISO 9001.Pro výrobu kalíšku používají silikonový materiál nejvyšší kvality schválený pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu.

Používání menstruačních kalíšků je učiněná revoluce v prožívání vašich dnů. Jejich zavedení je snadné, jsou natolik pohodlné, že na něj během dne úplně zapomenete. Jako by ani žádné "dny" nebyly. Neomezují nás ani v pohybových aktivitách. 

Kromě tohoto pohodlí jde u používání kalíšků i o eko hledisko. To asi nikoho nepřekvapí, přesto zde přikládáme několik zásadních čísel. Jedna žena za svůj život spotřebuje cca 15 - 17 ooo kusů jednorázových menstruačních pomůcek, což už je pěkná kupa odpadu. Navíc doba rozkladu těchto jednorázových pomůcek je 200 až 400 let. Z výše uvedeného dále vyplývá, že i počáteční investice do kalíšku se rychle vrátí a mimo přírodu tak šetříte i svou peněženku. 

V neposlední řadě jsou tu zdravotní benefity. Klasické vložky a tampóny jsou bělené chlórem - asi aby vypadaly hezky na pohled?! Chlór do prostředí vypouští karcinogenní dioxin, který způsobuje neplodnost, potlačuje imunitní buňky, má co dělat s hormonální nerovnováhou a vznikem rakoviny. Parfemace některých z nich je dalším stupněm, jak si nevědomky můžeme ublížit. Tampóny jsou vyrobeny ze syntetických látek, které narušují pH pochvy a mohou tak vést k syndromu toxického šoku. Malinké částečky těchto materiálů navíc zůstávají uvnitř pochvy a mohou zase způsobovat gynekologické problémy. Klasické vložky zase brání pokožce volně dýchat. 

Po použití kalíšek stačí vyvařit v horké vodě a nebo použít sterilizační kelímek. Společnost YUUKI nabízí také desinfekční krabičku INFUSER BOX, která slouží k pohodlné dezinfekci kalíšku v mikrovlnné troubě. Pokud cestujete a obáváte se, že nebudete mít prostor, kde kalíšek vyvařit, existují sterilizační tablety.