Organyc Dětské vlhčené hygienické ubrousky BIO (60 ks)

Dětské hygienické ubrousky Organyc pomáhají zklidňovat a předcházet podráždění kůže.

Položka byla vyprodána…
Na objednání
Značka: Organyc
149 Kč / ks
Kategorie: Mytí a hygiena pro děti
Hmotnost: 0.37 kg
Jak s nimi nakládat: Použité ubrousky můžete hodit na kompost nebo do hnědé popelnice na bioopad. Obal z polyethylenu recyklujte ve žlutém kontejneru
Kusy: 60 ks
Materiál: 100% biobavlna
Materiál balení: obal z polyethylenu
Složení: Voda, coco-glucoside, rostlinný glycerín, extrakt z květů heřmánku pravého (Chamomilla recutita matricaria), extrakt z květů měs
Země původu: Itálie
Položka byla vyprodána…

Jsou ze 100% z BIO bavlny a obsahují jemné přírodní extrakty. Neobsahují alkohol, parabeny, chlór ani SLS/SLES. Italská značka Organyc vyrábí první ženskou i dětskou intimní hygienickou řadu výhradně z certifikované, šetrně vypěstované 100% BIO bavlny, která je dokonalým materiálem pro vaši pokožku i intimní partie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Značka ORGANYC je ideální pro všechny, kteří hledají kvalitu, pohodlí a zároveň jim záleží na životním prostředí. Zaměřuje se na výrobky z biobavlny, které jsou plně rozložitelné a kompostovatelné, stejně jako většina jejich obalů. Konkrétně jde o bio menstruační vložky, bio menstruační tampóny, bio hygienické potřeby pro matky a děti, bio kosmetickou řadu a intimní hygienu. Všechny výrobky ORGANYC procházejí přísnými klinickými i dermatologickými testy a splňují ekologickou certifikaci EcoCert GreenLife, BIO ICEA (Institut pro etickou a ekologickou certifikaci) a Soil Association. 

Z ekologického hlediska tvoří konvenční menstruační i intimní pomůcky velkou zátěž. Jejich spotřeba je obrovská a rozkládají se spoustu let. Například konvenční vložky a tampony se rozkládají 200 - 400 let, přičemž jich žena za svůj život spotřebuje 15 - 17 ooo kusů! Dětské jednorázové pleny se rozkládají 400 let a dítě jich za první dva roky svého života vyprodukuje zhruba 1 tunu! To samé platí i pro odličovací tampóny. Některé tampony, kromě bavlny, obsahují také syntetické látky, které se rozkládají velmi dlouho, pokud vůbec. Pokud se necítíte na používání alternativních menstruačních pomůcek, praní dětských plen či odličovacích tampónů, pokud jste zvyklí používat vlhčené ubrousky a uchošťoury a zároveň vám záleží na životním prostředí, je značka ORGANYC přesně pro vás :) 

Bavlna x biobavlna: není to o luxusu, je to o zdraví. O zdraví nás i přírody.

Bavlna je jedním z nejúžasnějších darů přírody. Je to dokonalý přírodní absorbent: nasákne tekutiny až do dvacetinásobku své váhy. Je jemná, měkká, hebká, nikdy vás nepoškrábe. Je dokonale prodyšná a nebrání vaší pokožce dýchat. Její pH je kompatibilní s pH pokožky. Kdo by nechtěl cítit se jako v bavlnce?

Konvenčně pěstovaná bavlna však velmi zatěžuje životní prostředí. Běžně pěstovaná bavlna zabírá necelá 3 % ze světově obdělávané půdy, ale spotřebuje zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů vyrobených na světě. Je totiž nejvíc postřikovanou rostlinou světa. Při pěstování bavlny se používají chemikálie zakázané při pěstování plodin a bavlna je zpracovávána za použití dalších toxických látek, z nichž část ve vláknech zůstává a dostává se do kontaktu s pokožkou či dokonce se sliznicí. BIO certifikace zaručuje, že jsou plodiny pěstovány a sklízeny podle přísných, bezpečných pravidel.

Konvenční vložky a tampony x vložky a tampony z bio bavlny

Klasické vložky a tampóny jsou bělené chlórem - asi aby vypadaly hezky na pohled?! Chlór do prostředí vypouští karcinogenní dioxin, který způsobuje neplodnost, potlačuje imunitní buňky, má co dělat s hormonální nerovnováhou a vznikem rakoviny. Tampony jsou vyrobeny ze syntetických látek, které narušují pH pochvy a mohou tak vést k syndromu toxického šoku. Malinké částečky těchto materiálů navíc zůstávají uvnitř pochvy a mohou způsobovat gynekologické problémy. Klasické vložky zase brání pokožce volně dýchat vzhledem k syntetickým vrstvám. To zvyšuje pocení a riziko přemnožení bakterií. 

Naopak hygienické pomůcky z bio bavlny jsou vysoce prodyšné, měkké, nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují. Bio hygienické potřeby ze 100 % bavlny jsou doporučeny ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet, čímž pozitivně působí na plodnost ženy.