Ten umí to a ten zas tohle...

Tento článek nám záčíná známou písničkou z proslulé české pohádkové tvorby Císařův pekař, pekařův císař. A proč zrovna tato pohádka? Jednoduchá odpověď, mám pocit, že k příběhu lze lehce přirovnat i dnešní situaci, která se odehrává v České republice.

Nerada bych zabřehávala do náročného tématu jako je COVID, neboť nejsem oprávněný odborník se k tomu vyjadřovat a nerada bych, aby si COVID strhl veškerou pozornost na sebe i v tomto článku :)

Vnímám, že v posledních letech se do česka dováží spousta produktů ze zahraničí a týká se to snad všech kategorií, oborů a to včetně potravin, které pak zkupují velké korporace či super a hyper markety a další velké "obchoďáky". Snad téměř vše jde v dnešní době vypěstovat u nás, ale jejich dostupnost je omezená, neboť se to týká pouze určitého období. Avšak i to má svůj důvod, neboť nežijeme v tropickém podnebí, kde třeba ovoce roste celoročně :)

A tak si říkám, že přece není důvod nakupovat ve velkých obchoďácích, kde je snad 80% dodavatelů ze zahraničí, když u nás je spousta drobných dodavatelů, kteří mají rádi svou práci, věnují se jí a dělají své produkty poctivě! Jak se říká: "Zlaté české ručičky". A toho je třeba se držet a podporovat! :)

V našem obchůdku se snažíme zaměřovat se primárně na lokální suroviny a dodavatele, samozřejmě vše v duchu zero waste, neboť se chceme podílet na lepší budoucnosti pro naše děti. A toto je naše cesta...a věříme, že je nás víc ;-)

A právě PROTO....

Rády bychom chtěly podpořit místní a blízkého okolí osoby, které doma něco tvoří, vyrábějí apod. (například med, domácí vajíčka, pytlíky, deodoranty a cokoli Vás napadne). Podmínkou je však, aby se jednalo o kvalitní zboží, dělané v duchu zero waste a nejlépe s láskou :) Podmínkou NENÍ, aby se jednalo o osobu podnikající.

Pokud nevíte, zda se to týká i Vás, neváhejte nás kontaktovat, nejlépe písemnou formou na FB, IG či e-mailem. My se Vám, co nejdříve ozveme zpět. :)