Novinky

Změna je život!

Už pod názvem tohoto článku je vám zřejmé, že dojde v žabí rodince ke změnám. Ne vždy se jedná o pozitivní změnu, avšak my se na věci vždy díváme s nadhledem a víme, že se nám ukáže jiná cesta!

A teď k věci.... v srpnu jsme byly nadšené, že máme možnost rozšířit se do Holešova a tím jsme chtěly podpořit bezobalový prodej i v Holešově a ulehčit cestu pár Holešovákům, kteří jezdí za námi i do Bystřice, za jejichž věrnost jsme moc vděčné.

Postupem času se nám však tato možnost více a více zavírala s ohledem na okolnosti, které nebyly v naší moci změnit. 4 měsíce jsme čekaly na splnění podmínek smlouvy, které se vážou na prodej potravin. Mnohým z vás jsme přislibovaly možnost prodeje již od října, poté od konce listopadu a nyní jsme obdržely informaci, že bychom mohly plně fungovat až od března 2022. 

Není v našich možnostech po tak dlouhou dobu dotovat tyto prostory bez toho, anižby byly plně využity ke svým účelům. Nicméně se tohoto snu nevzdáváme a hledáme jiné prostory pro realizaci plně funkčního bezobalového obchodu.

Chtěly bychom poděkovat všem, kteří nás v Holešově podpořily, moc si toho vážíme a proto do doby než nalezneme vhodné prostory nabízíme rozvoz nákupů, které si můžete přes náš e-shop objednávat.

Bližší informace vám v brzké době sdělíme, jakmile doladíme detaily.

 

Ještě jednou děkujeme za vaši věrnost a budeme se na vás těšit v kamenné prodejně v Bystřici nebo v rámci rozvozů :-)

Nová značka v žabí rodince!

Rádi bychom Vám chtěli představit novou značku, kterou již můžete nalézt v našich prodejnách. Jedná se o značku lamazuna, pod kterou se skrývá 100% přírodní francouzská kosmetika, jejímž cílem je především zamezit plýtvání! S láskou ručně tvořená tuhá šetrná kosmetika je složena z vybraných BIO ingrediencí

Od této značky můžete najít mezi produkty voňavé a šetrné šampony a kondicionéry nebo účinné deodoranty, jemná mýdla na pleť, multifunkční kakaové máslo nebo roztomilé zubní pasty nahrazující 2 klasické tuby zubní pasty a to vše je balenou pouze do rozložitelných krabiček z kartonu a žádný plast

Jedná se o značku, která se také vyznačuje svou hravostí, což lze poznat také na tvaru jednotlivých produktů od zubní pasty, která vypadá jako lízátko nebo tuhé mýdlo ve tvaru mráčku :-) Tuto značku lze také rozpoznat dle jejich barevných krabiček, ve kterých daný produkt cestu. A navíc, krabička je potištěná rostlinným inkoustem! Ušetříte s ní tak hromadu nerozložitelného odpadu a planetu posunete o kousek blíž k nadějné budoucnosti. Výrobky zdobí také logo Slow Cosmetique, které dokazuje, že s nimi spotřebováváte méně, ale lépe pro zdraví i pro přírodu.

Je to nádherná myšlenka v souladu se zero waste!

Lamazuna se  se také vyznačuje tím, že zde zakoupíte pouze tuhou kosmetiku, na kterou není potřeba využívat pro přepravu žádný plast! Tím také nepřímo vyzívá okolí k udržitelnosti, což rádi podpoříme :-)

Tato značka si "nehraje jen na oko" na zero waste. Chtějí a mají snahu změnit svět k lepšímu, což dokazuje také to, že část svého zisku věnují na vysazování stromů v Peru i lokálně ve Francii, neboť na výrobu dárkových krabiček využívají právě lokální topolové dřevo z jihu Francie.

Produkty lamazuny jsou bezpečné a šetrné pro celou rodinu. Jsou 100% přírodní a nenajdete v nich ani špetku syntetických látek. Mezi těmi rostlinnými si navíc vybírají jen ty nejprospěšnější lidskému zdraví, často v BIO kvalitě. Aby je mohli využívat všichni členové rodiny, vyrábějí i varianty bez esenciálních olejů, které jsou vhodné pro těhotné a kojící ženy nebo i pro ty nejmenší členy rodiny. Čistotu vybrané kosmetiky zaručují certifikáty Cosmebio Cosmos Organic a Cosmebio Cosmos Natural.

Na závěr důležité zmínit i jejich finanční stránku. Bábovičky tuhé kosmetiky mohou na první dojem působit jako malé, ale je třeba se tím nenechat ošálit. Tuhý šampon vydá za dva klasické tekuté, tuhý deodorant nahradí dvě tuby toho konvenčního a zubní pasta vydrží tak dlouho, jako dvě tuby tekuté pasty. V závěru tedy zjistíte, že se produkty od lamazuny vyplatí zakoupit, neboť jejich koupí nejen podpoříte tuto úžasnou značku, dopřejete své pokožce kvalitu a také potěšíte svou peněženku! :-)

 

 

 

První náznaky "semínkovny"

Již v názvu jsem dala "semínkovnu" do uvozovek a to z jednoho prostého důvodu. Zásobičky jsou malé, přesto věříme, že se bude dál rozvíjet. Proto píšeme i tento článek, protože doufáme, že se tak povědomí rozšíří a najde se více lidí, kteří si rádi vzájemně vypomůžou :-)

Touto cestou bychom i rády poděkovaly za iniciativu naší zákaznice Denči W., která jako první poskytla hned několik semínek :-)

Co to vlastně je semínkovna?

Zasaď - Sklízej - Sdílej

Iniciativa Semínkovna vznikla v ČR v roce 2015 na podporu svobodného sdílení osiva, semenaření a přírodního zahradničení. Vzorem jí byly francouzské Les Grainotheques a americké The Seedbanks.

Semínkovny mají různé podoby, jsou to skříňky, krabičky, košíčky, skleničky, apod. Jsou to místa, kde zahradníci a další nadšenci pro zahradničení v různých podobách, mohou mezi sebou bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek. A je jedno jestli je to zahrádka za domem, na balkoně či parapetu ;-)

Je důležité, aby osivo bylo pouze v "BIO" kvalitě, tedy nemořené a z chemicky neošetřovaných rostlin. Mělo by se jednat o domácí semínka, které jsou nabízené bezplatně v malých dávkách a pouze pro osobní spotřebu.

Více informací naleznete ZDE

Budeme rády, když bude zachována myšlenka vzájemného sdílení semínek, ale ne jen to :-) . Zde pod článkem nebo pod příspěvkem na Facebooku v komentářích, můžeme všichni sdílet své znalosti, rady a tipy na zahradničení :-)

 

Od 8.3.2021 spouštíme závozy!
Vzhledem k současné situaci, bychom Vám rády vyšly vstříc s možností nákupu u nás. Právě proto bychom nabídly možnost závozů a to od 8.3.2021 ????????️????????????
‼️ Prosíme, neplést s rozvozem. Danými směry pojedeme v jeden určitý čas.
 
Podmínkou bude minimální objednávka nákupu ve výši 300 Kč.
 
Okruhy:
1️⃣ Bystřice pod Hostýnem - rozvoz 20 Kč
2️⃣ Chvalčov, Slavkov pod Hostýnem, Rychlov, Mrlínek, Bílavsko - rozvoz 40 Kč
3️⃣ Brusné, Chomýž, Libosváry, Loukov - rozvoz 50 Kč
4️⃣ Hlinsko pod Hostýnem, Jankovice, Dobrotice, Holešov - rozvoz 50 Kč
 
Okruhy 1,2,3 bude možné zavážet v úterý, čtvrtek a v pátek nejdříve od 15:30 hodin.
Okruh 4 bude možné zavážet v pondělí a ve středu kolem 17:30 hodin.
 
❓Jak na to❓
Objednávku můžete učinit na našem e-shopu, kde si i zvolíte okruh a platbu, kterou prozatím je možné pouze v hotovosti.
Také je možné učinit objednávku prostřednictvím FB či IG.
 
Jelikož se snažíme stále, co nejméně vytvářet odpad, zboží Vám budeme dávat do našich čistých sklenic a vyměníme za Vaše čisté sklenice. V případě, že budete chtít přímo do vašich nádob, je možné po předchozí domluvě přesypat na místě.
 
Nezapomínejte na sebe nechávat telefonní kontakt za účelem následné domluvy k předání.
 
Jedná se o zkušební zavedení závozů, které zavádíme dříve než bylo v plánu, abychom Vám tak mohly vyjít vstříc. Proto Vás prosíme, abyste měli s námi trpělivost, pokud vše nepůjde hladce hned od začátku ???? ale budeme se snažit, aby tomu tak bylo ????????

 

Ten umí to a ten zas tohle...

Tento článek nám záčíná známou písničkou z proslulé české pohádkové tvorby Císařův pekař, pekařův císař. A proč zrovna tato pohádka? Jednoduchá odpověď, mám pocit, že k příběhu lze lehce přirovnat i dnešní situaci, která se odehrává v České republice.

Nerada bych zabřehávala do náročného tématu jako je COVID, neboť nejsem oprávněný odborník se k tomu vyjadřovat a nerada bych, aby si COVID strhl veškerou pozornost na sebe i v tomto článku :)

Vnímám, že v posledních letech se do česka dováží spousta produktů ze zahraničí a týká se to snad všech kategorií, oborů a to včetně potravin, které pak zkupují velké korporace či super a hyper markety a další velké "obchoďáky". Snad téměř vše jde v dnešní době vypěstovat u nás, ale jejich dostupnost je omezená, neboť se to týká pouze určitého období. Avšak i to má svůj důvod, neboť nežijeme v tropickém podnebí, kde třeba ovoce roste celoročně :)

A tak si říkám, že přece není důvod nakupovat ve velkých obchoďácích, kde je snad 80% dodavatelů ze zahraničí, když u nás je spousta drobných dodavatelů, kteří mají rádi svou práci, věnují se jí a dělají své produkty poctivě! Jak se říká: "Zlaté české ručičky". A toho je třeba se držet a podporovat! :)

V našem obchůdku se snažíme zaměřovat se primárně na lokální suroviny a dodavatele, samozřejmě vše v duchu zero waste, neboť se chceme podílet na lepší budoucnosti pro naše děti. A toto je naše cesta...a věříme, že je nás víc ;-)

A právě PROTO....

Rády bychom chtěly podpořit místní a blízkého okolí osoby, které doma něco tvoří, vyrábějí apod. (například med, domácí vajíčka, pytlíky, deodoranty a cokoli Vás napadne). Podmínkou je však, aby se jednalo o kvalitní zboží, dělané v duchu zero waste a nejlépe s láskou :) Podmínkou NENÍ, aby se jednalo o osobu podnikající.

Pokud nevíte, zda se to týká i Vás, neváhejte nás kontaktovat, nejlépe písemnou formou na FB, IG či e-mailem. My se Vám, co nejdříve ozveme zpět. :) 

BRZY SPUSTÍME BEZOBALOVÝ OBCHOD A MOŽNOST NÁKUPU BEZ OBALU I ON-LINE

CHYSTÁME PRO VÁS VELKOU NOVINKU – BRZY SPUSTÍME BEZOBALOVÝ OBCHOD A MOŽNOST NÁKUPU BEZ OBALU I ON-LINE

 

To si tak jednou jdete na kafe s kamarádkou, kterou jste delší dobu neviděli a zjistíte, že máte stejné sny a nápady, jak vytvořit prospěšnou firmičku s eko myšlenkou :). A tak se stalo, že jsme spojily síly a vzniká nám pod rukama náš splněný sen :). Pojí nás snaha žít co nejvíce eko, zero-waste a věříme, že nejsme jediné, které zajímá ochrana naší planety a redukce odpadu. Proto jsme se rozhodly poskytnout vám možnost žít zase o něco více v souladu s přírodou. Rády bychom i v našem okolí realizovaly dobrou praxi konceptu bezobalových obchodů přinášející prevenci vzniku odpadu. Již dávno víme, že třídit nestačí. Je třeba předcházet novým obalům a zároveň využít už ty vyprodukované, kterých máme všichni doma mraky. Věříme, že tuto skutečnost si uvědomuje čím dál více lidí a i v budoucnu bude jejich počet růst. Nákup potravin a drogérie je každodenní součástí našich životů. Proto je na místě se zamyslet, jak si dopřát vše, co máme rádi, a zároveň udržitelně pro Zemi. Není to nic složitého, jste na správném místě :)

 Obrázek článku

Nyní máme zamluvené prostory pro kamennou prodejnu, která vznikne v Bystřici pod Hostýnem. Zároveň bychom chtěly nabídnout možnost udržitelného nákupu co nejvíce lidem v okolí, proto si budete moci objednat svůj nákup i on-line, přes tento e-shop. Budete si moci v pohodlí domova prohlédnout zboží a vytvořit objednávku. Pak si už jen stačí zboží vyzvednout v našem obchodě nebo nechat přivézt domů. Máme vytvořenou banku sklenic, ve kterých bychom vám zboží dodávaly a vy nám můžete věnovat zase ty své nevyužité, které nám poslouží pro příští nákup.

 

Pojďme společně tvořit lepší svět. Pojďme společně dobré myšlenky přeměnit ve skutky a skutky v návyky. Je to radostná a smysluplná cesta pro všechny :)

Svět potřebuje lidi, kteří žijí srdcem. - Albert Einstein

6 položek celkem