Gaia Cup Menstruační kalíšek - malý - balení včetně slipové vložky a čističe

Menší menstruační kalíšek Gaia Cup má dokonalý nadčasový design od špičkového českého studia ANFAS.

Můžeme doručit do:
5.6.2023
Skladem (2 ks)
549 Kč –27 % 400 Kč / ks
Kategorie: Menstruační kalíšky
Hmotnost: 0.1 kg
Certifikáty: EcoGarantie
Materiál: Lékařský silikon
Objem: MALÝ: 20 ml (po boční dírky) / 23 ml (po okraj); VELKÝ: 31 ml (po boční dírky) / 33 ml (po okraj)
Rozměry: MALÝ: vnější průměr 38,5 mm, délka 50 mm bez stopky, délka stopky 10 mm; měkčí než velikost L / VELKÝ: vnější průměr 45 mm, délk
Velikost: malý
Země původu: Navrženo v České republice. Vyrobeno v Hong Kongu (v továrně s českým majitelem).
Gaia Cup Menstruační kalíšek - malý - balení včetně slipové vložky a čističe
Akce
549 Kč –27 %

V balení najdete kromě kalíšku velikosti S i bavlněný sáček pro jeho uložení, látkovou slipovou vložku a malý balíček (50 g) čistícího prášku Gaia Magic Touch. Kalíšek velikosti S je vhodný pro dívky a ženy do 25 let, které dosud nerodily přirozenou cestou, i pro ženy se slabou až normálně silnou menstruací. (Více informací k výběru správné velikosti naleznete v detailním popisu níže.) Menstruační kalíšky jsou zdravou, levnou a ekologickou alternativou vložek a tampónů. Jejich používání je snadné, pohodlné a spolehlivé. Vydrží vám dlouhá léta a tak nebudete muset utrácet za vložky ani tampony a nebudete vytvářet odpad.

Česko-slovenská firma Tierra Verde s.r.o. vyrábí ekologické prostředky pod několika značkami. Její ekologická drogerie nese název Yellow&Blue, kosmetické přípravky Tierra Verde a produkty pro domácí mazlíčky dostaly trefný název Catz&Dogz. Tašky, ručníky a sáčky pro denní použití pak Tierra dováží pod značkou Casa Organica či Mama Natura a pro ženy má také menstruační kalíšky Gaia Cup. Veškerou drogerii vyrábí v Brně a podle nás je nejčistší českou značkou ekodrogerie. To dosvědčuje i uznávaný certifikát Eco Garantie, kterým se pyšní jako jediná v ČR. Dbá přitom jak na blaho spotřebitelů, tak na minimalizaci odpadů a recyklaci. Žádné výrobky ani substance netestuje na zvířatech a v našem sortimentu najdete jen čiště veganské produkty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 

TIERRA VERDE s.r.o.

Vintrovna 482/5D, 664 41 Popůvky u Brna

IČO: 28280725
DIČ: CZ28280725

 

Za menstruačními kalíšky Gaia cup stojí známá česká firma Tierra verde. Kalíšky jsou vyrobené z lékařského silikonu, který je pohodlný a spolehlivě vás ochrání před protečením i přemnožením bakterií v pochvě a vznikem gynekologických obtíží. Při správném používání vám kalíšek vydrží až 10 let. Zhotovené jsou ve dvou velikostech. Malá velikost je určena pro slečny do 25i let, které ještě nerodily, pro ženy se slabší menstruací a pro ženy, které mají silné svaly pánevního dna. 

Používání menstruačních kalíšků je učiněná revoluce v prožívání vašich dnů. Jejich zavedení je snadné, jsou natolik pohodlné, že na něj během dne úplně zapomenete. Jako by ani žádné "dny" nebyly. Neomezují nás ani v pohybových aktivitách. 

Kromě tohoto pohodlí jde u používání kalíšků i o eko hledisko. To asi nikoho nepřekvapí, přesto zde přikládáme několik zásadních čísel. Jedna žena za svůj život spotřebuje cca 15 - 17 ooo kusů jednorázových menstruačních pomůcek, což už je pěkná kupa odpadu. Navíc doba rozkladu těchto jednorázových pomůcek je 200 až 400 let. Z výše uvedeného dále vyplývá, že i počáteční investice do kalíšku se rychle vrátí a mimo přírodu tak šetříte i svou peněženku. 

V neposlední řadě jsou tu zdravotní benefity. Klasické vložky a tampóny jsou bělené chlórem - asi aby vypadaly hezky na pohled?! Chlór do prostředí vypouští karcinogenní dioxin, který způsobuje neplodnost, potlačuje imunitní buňky, má co dělat s hormonální nerovnováhou a vznikem rakoviny. Parfemace některých z nich je dalším stupněm, jak si nevědomky můžeme ublížit. Tampóny jsou vyrobeny ze syntetických látek, které narušují pH pochvy a mohou tak vést k syndromu toxického šoku. Malinké částečky těchto materiálů navíc zůstávají uvnitř pochvy a mohou zase způsobovat gynekologické problémy. Klasické vložky zase brání pokožce volně dýchat. 

Po použití kalíšek stačí vyvařit v horké vodě a nebo použít sterilizační kelímek. Pokud cestujete a obáváte se, že nebudete mít prostor, kde kalíšek vyvařit, existují sterilizační tablety. 

Pro skladování kalíšku je ideální bavlněný pytlík (zde je součástí balení). Kalíšek by se neměl skladovat v uzavřených nebo plastových nádobách.