Umeocet

Umeocet

 

Ač název netypický, věřte, že do klasické české kuchyně skvěle zapadne! A nejen do ní. Já jsem se s umeoctem seznámila díky makrobiotice a dnes už si bez něj nedovedu dochucení spousty jídel ani představit.

 

Umeocet vzniká tím, že se švestičky umeboshi naloží do sudů s mořskou solí a listy shiza. Takto se nechají minimálně jeden měsíc než začnou pouštět šťávu – umeocet. Jedná se tedy o velmi zdravý proces fermentace, který má pozitivní vliv na naši imunitu i trávící trakt.

 

Má krásnou červenou barvu, slano-kyselou chuť a ovocné aroma.

 

A kde všude můžeme tuto japonskou specialitu použít? Asi nejznámější je dochucení salátů či přímo jako součást dresingů. Ve studené kuchyni jej lze použít i na dochucení pomazánek, zejména těch luštěninových. Také k výrobě nálevu na pickles neboli kvašenou zeleninu. Na 5 dílů převařené a vychlazené vody pak přijde jeden díl umeoctu.

Své místo má umeocet ale i v teplé kuchyni. Tady jej můžete vyzkoušet všude tam, kde chcete využít benefitů jeho slano-kyselé chuti. Obsah soli v umeoctu je totiž cca 25% a je třeba s tím u vaření počítat. Dávkujte ho opravdu poskromnu :) Hodí se do čočky nakyselo, do kulajdy, do koprovky, do polévek nebo třeba do směsí dušené zeleniny s luštěninou. Pokrmy s ním ochucujte až po dovaření, abyste nezničili jeho benefity pro tělo.

Pokud potřebujete boost nebo jen chcete podpořit imunitu a odlehčit svému trávení, vyzkoušejte nápoj z umeoctu. Do 200ml vody vmíchejte 1 lžičku umeoctu. Ať už se tímto nápojem osvěžíte během parného letního dne, nebo hned po ránu, vaše tělo vám poděkuje.

 

A abychom byli trochu konkrétní, přidáváme i námi osvědčené recepty na zálivky s použitím umeoctu:

 

  1. 4 díly olivového oleje na 1 díl umeoctu

 

  1. bílý jogurt, 2 lžíce rýžového sirupu, 1 lžíce umeoctu

 

Aneb v jednoduchosti je síla a všechny potřebné ingredience už je možné sehnat i bez zbytečných obalů :)

 

Umeocet tedy lze použít všude tam, kde i normální ocet. Oproti tomu normálnímu je ale zdravější pro tělo. Neobsahuje totiž kyselinu octovou, ale kyselinu citrónovou a další přírodní kyseliny, které tolik nedráždí náš organismus.

 

Na závěr tedy malé shrnutí :) umeocet není jen skvělé dochucovadlo, ale pomáhá i proti spoustě nešvarů a má tyto léčivé účinky:

 

  • Podporuje trávení, zlepšuje peristaltiku střev.

  • Podporuje správné fungování imunitního systému. Jedná se o fermentovanou potravinu, které podporují zdravý mikrobiom v našich střevech.

  • Pomáhá při žaludečních potížích. Umí si poradit s pálením žáhy, nechutenstvím nebo naopak ulevuje při přejedení.

  • Zatočí s únavou i vyčerpáním.

  • Podporuje acidobazickou rovnováhu v těle – i přes svou kyselou chuť je zásadotvorný a pomáhá tak odkyselení organismu.

  • Umí pomoci při léčbě vředů, zánětů či cizopasníků ve střevech.

  • Díky obsahu minerálů a soli pomáhá tělu v parných letních měsících tyto látky zpět doplnit. V horku pomáhá i při nevolnostech způsobených právě vysokými teplotami.

  • Pomáhá léčit nemoci jater. Játra, dle tradiční čínské medicíny, vyživuje.

 

Dokáže harmonizovat naše tělo, detoxikovat jej a podpořit v něm spoustu ozdravných procesů.

Prostě stojí za vyzkoušení :)

 

 

Zdroje fotografii: Žena.cz, joga dnes, vegmania.cz

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení