Konjac, malý ale účinný pomocník

Konjac houbičky se dostávají čím dál více do popředí nejen v zahraniční kosmetice ale také už i u nás :-) Ve stručnosti lze říci, že se jedná o ekologickou houbičku, se kterou můžete čistit jak pleť, tak i tělo. Existuje několik typů konjac houbiček, které mají navíc přidanou hodnotu, na základě kterých se poté rozlišují jejich učinky na pokožce.

Je konjac houbička opravdu ekologická?

Konjac houbička obsahuje 100 % přírodního organického kořenu rostliny Konjac. Rovněž všechny ostatní přísady, které se přidávají ke zlepšení vlastností houbičky Konjac, jsou přírodní a nijak nezatěžují životní prostředí. Proces její výroby je jednoduchý, nezahrnuje žádné komplikované chemické postupy, které by mohly způsobit riziko znečištění. Kořen konjaku se rozemele na kašovitou hmotu, smíchá se s přísadami, nalije do forem a vaří se. Po vychladnutí se zmrazí, aby se mrazem vysušila. Kromě specifických nenapodobitelných vlastností cenných pro každodenní používání, ušetří mnoho jednorázových odličovacích tamponů a jiných jednorázových výrobků určených k čištění pleti. Ušetří i čas a námahu při praní a péči o bavlněné a jiné textilní tampony určeny pro vícenásobné použití. Vymýt houbu pod tekoucí vodou je přece jen o něco jednodušší. Konjac houba je 100% biologicky odbouratelná.

Po skončení životnosti se v kompostu rozloží spolu s ostatními rostlinnými zbytky. Pokud nemáme kompost, neznamená to, že musí skončit v komunálním odpadu. Plně vyjadřuje nejen ekologický postoj, ale také podporuje filozofii zero-waste. Houbu nastříháme, zda nařežeme na menší kousky a můžeme ji smíchat se substrátem při sázení pokojových rostlin nebo ji zamíchat do záhonu v zahradě či parku. Takto obohatí půdu o všechny cenné látky, které potřebovala i naše pleť. Tím, že má velmi dobrou absorpční schopnost zadržovat vodu, pomáhá i rostlinkám lépe hospodařit s vodou a harmonizovat výkyvy závlahy. To, co jsme si od přírody na chvíli půjčili pro svou potřebu, její zase bez odpadu navrátíme.

Kdy a jak používat konjac?

Je to jednička při odstraňování make-upu, pleťové masky a při každodenním čištění pleti. Konjac je vynikající prostředek, kterým snadno a jednoduše dosáhnete absolutní čistotu pleti. Používání na odstranění make-upu, případně jiných kosmetických přípravků, které jsou aplikovány na pleti, ale i odumřelé buňky, které brání průniku kyslíku a vší následné pleťové péče. Jakmile je pleť konjac vyčištěna, stává se mnohem jemnější na dotek a jasnější na pohled. Rozdíl je patrný. Používáním se pleť barevně sjednocuje a stává se zdravě zářivou. Make-up následně už jen dotváří a zdůrazňuje Vaši krásu, aniž bylo nezbytné pleť makeupem pouze zamaskovat.

Konjac houbička Vám může pomoci i při každodenní péči o hygienu miminek a malých dětí. Je nesmírně jemná a šetrná ik té nejjemnější pokožce. Před více než 100 lety se začaly první konjac houby používat právě pro tento účel.

Používání Konjac houbičky naplno pomáhá všude tam, kde je třeba velmi šetrně a jemně odstraňovat suché a odumřelé povrchové části pokožky. Například popraskaných a vysušených rtů, po spálení od slunce, ale i při hygieně po odstranění sádry, či obvazů. Tím pokožce umožníme rychleji se regenerovat, sílit a znovu růst. Jednoduše vždy a všude tam, kde potřebujeme aby láskyplnný dotek nejen myl ale také ošetřoval. Samozřejmě houbičkou nikdy nemyjte ránu, ani nic, co má zůstat suché bez styku s vodou.

Konjac houbička je výborná i při čištění a péči o pokožku po aplikaci tetování. Danou oblast si můžete jemně očistit aniž byste si způsobili jakékoliv podráždění nebo poškodily nové tetování. Díky jedinečné struktuře se Konjak snadno a jemně klouže po povrchu a odstraňuje nečistoty a krev. Konjac houbička díky obsahu antioxidantů, minerálů a vitamínů s vyváženou pH zklidňuje danou oblast a zároveň přispívá ke snížení pravděpodobnosti tvorby velkých strupů.

Doporučuje se použít houbu jednou, nebo dvakrát denně během prvních pár dní. Vaše pokožka bude v dobrých rukou. Udrží se čistá a hydratovaná. Obnova pokožky tak bude probíhat bezproblémově. Výhodou je, že se péče může obejít bez použití mýdla, které by mohlo zbytečně podráždit nebo vysušit danou oblast. 

Před prvním použitím houbu namočíme na pár minut do misky s vlažnou vodou. Houba nasaje vodu, zvětší svůj objem, krásně se změkčí. Nyní je plně připravena pečovat o Vás. Stisknutím odstraňte přebytečnou vodu. Můžete ji používat pouze s vodou, nebo do houbičky aplikovat malé množství Vašeho oblíbeného čistícího prostředku. Pokračujte jemnou masáží kruhovými pohyby. Pokud máte citlivou pokožku a hledáte způsob jak pleť šetrně a efektivně vyčistit, houba konjac je vše, co potřebujete. Po použití ji propláchněte pod vlažnou tekoucí vodou a stisknutím zbavte přebytečné vody. Neždímejte. Zavěste ji, aby mohla volně vyschnout. Když vyschne, znovu ztvrdne, což je zcela přirozené.

Před dalším použitím ji stačí ponořit do vody a rehydratovat. Konjac houbičku nikdy nepoužívejte pokud je suchá. Kvalitní houba by měla vydržet alespoň 2 - 3 měsíce užívání, avšak je to individuální, někdy vydrží i půl roku. Konjac je z hlediska svých přírodních vlastností odolná vůči bakteriím a tak se můžete spolehnout na její bezpečné používání. Můžete ji i sterilizovat po dobu 1 až 2 minut ve vroucí vodě. Když se houbička začne mírně drolit a ztrácí svou pružnost a kompaktnost je čas ji vyměnit za novou. Je vyrobena ze 100% rostlinného materiálu, proto je 100% biologicky odbouratelná. Kompostovatelná je v běžném kompostu spolu s ostatními rostlinnými zbytky. Pokud se i Konjac houbička zcela nerozloží a s kompostem se dostane do půdy, pomáhá svou schopností zadržovat vodu rostlinám při jejich růstu a pěstování. Je to skvělý pocit když jsme objevili něco, co pomáhá nejen nám, ale i zdravému a zelenému světu kolem nás.

 

Proč májí konjac houbičky jiné zbarvení?

Konjac houby se vyrábějí z hlízy Amorphophallus konjac nebo konjaku bramborového. Očištěné hlízy konjaku se rozemelou, uvaří, následně se vzniklou kaší naplní formy. Technologickým procesem, který zahrnuje pečení, sušení a mražení spatří světlo světa bílá, základní houba konjac. Aby se ještě vylepšili a zesílily účinky užívání houby konjac, přidávají se do konjakové kaše v procesu výroby další užitečné příměsi. Pomáhají zlepšit specifické problémy pleti.

Bílá - základní houba bez příměsi - první a základní volba při čištění a péči o pleť. Představuje nejlepší přírodní péči o pokožku. Obsahuje antioxidanty a vitamíny, které doplňují všechno to, co pokožka ztrácí následkem stresu a nevyrovnaného životního stylu a znečištěného ovzduší. Stejně i snižuje a oslabuje známky předčasného stárnutí pleti. Čistý bílý přírodní konjac je skvělou alternativou čištění pokožky pro miminka a děti. Je připraven pomáhat Vám vždy, když potřebujete odstranit z pokožky odumřelé povrchové buňky a to nejen na obličeji, ale kdekoliv, kde je to právě potřeba. Ideální řešení pro normální až suchou pleť.

Černá - aktivní bambusové uhlí - černý konjac může být Vašim novým začátkem na cestě za zdravou a krásnou pletí právě při problémech s akné. Představuje ideální řešení pro mastnou, dospívající pokožku se sklonem k zánětům. Dřevěné bambusové uhlí je jedním z nejlepších přírodních čistících a detoxikačních činidel. Má silné antibakteriální účinky. Pomáhá odstraňovat přebytečný maz z pokožky a tak uvolňovat a hloubkově čistit póry. Černá houba pomáhá odstraňovat toxiny, nečistoty a jiné škodlivé látky z pokožky a zanechává ji zdravější a silnější. Zdraví jako nezbytný předpoklad krásy. Není divu proč se v kolébce vzniku, v Koreji, nazývá černý diamant.

Červená - červená francouzská hlína - má úžasné čistící a detoxikační účinky pro všechny typy pleti. Při jejím používání se zlepšuje prokrvení povrchových vrstev pokožky, čímž se urychlují všechny samoozdravné procesy. Doporučuje se hlavně pro zralou pleť. Pomáhá redukovat vrásky a zarudnutí, čímž se pleť barevně sjednocuje.

Zelená - s extraktem zeleného čaje - má jedinečné revitalizační a antioxidační účinky. Zelený čaj chrání pokožku před účinky volných radikálů. je vhodná pro mastnou až smíšenou pleť. okonale čistí póry, a tak bojuje proti zánětu.

Světle zelená - s aloe vera - patří mezi výrazné antioxidanty, má protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální účinky. Je vhodná pro suchou, podrážděnou ale i aknózní pleť. Eliminuje tvorbu vrásek a přispívá k vláčné a pružné pleti.

Žlutá - kurkuma růžová - růžová francouzská hlína, výtažek z růže nebo výtažek z květů sakury - působi antibakteriálně, protizánětlivě a antioxidantně. Zlepšuje tvorbu tkaniva a krevní oběh, čímž zmírňuje drsnost, opuch a podráždění. Redukuje tmavá místa, fle a tak sjednocuje barevný tón pleti. Podporuje elastičnost pleti a dodává ji mladistvý vzhled.

Fialová - borůvky zpomaluje všechny procesy stárnutí - borůvky jsou bohaté na ovocné kyseliny, vitamíny A, B, C, minerály jako vápník a draslík. Obsahuje antioxidanty, které urychlují syntézu kolagenu a podporují přirozené účinky konjacu.