Cestování bez zbytečných obalů

Dnes bychom vám rády představily užitečné pomocníky na cestování.

Konečně jsme se dočkali léta a s tím se samozřejmě nejvíc pojí dovolené, tábory, prázdniny, koupáky, zábavy, festivaly… prostě nezapomenutelné zážitky :) Bohužel taky všudypřítomný odpad. Věříme, že vám – našim zákazníkům, není lhostejné, jak se k přírodě chováme a pátráte po tom, jak omezit odpad i na cestách.

Letos tady máme velký milník – ukončení používání jednorázových plastových obalů na nápoje a jídla. Hip hip hurá, o tom žádná. Mě osobně ale vždycky mrzí, že něco tak triviálního se musí hnát přes legislativu. Přitom by stačilo, kdybychom se konečně začali chovat zodpovědně každý sám za sebe. A prosím, nevěřte, že je to otázka peněz. Jak víte, my v našem obchodě vaříme kávu do kompostovatelných kelímků, kterou si mícháte kompostovatelnou lžičkou a uzavíráte kompostovatelným vrškem. A opravdu nás to nezruinovalo. Naopak reálně vidíme cenový rozdíl mezi jednorázovými obaly a těmi kompostovatelnými a často jde o haléřové položky. Je to opravdu spíše o chuti dělat něco zodpovědně. Nehledat výmluvy, ale hledat způsoby.

Ale zpět k létu :) můžeme zůstat u otázky obalů na nápoje a jídlo. Pokud rádi používáte brčka, mrkněte na ty naše. Jsou kovová nebo bambusová. Máme i celé sady v tkaných pytlících. Brzy se nám sortiment rozšíří i o dřevěné příbory na cesty! A náš bambusový hrnek na kávu skvěle poslouží místo jednorázového kelímku na benzínce. Máme také praktickou kapsu na svačinu z bio bavlny. A místo mikrotenových sáčků či igelitek krásnější alternativy z bavlny, například síťovky z bavlny, záclony nebo kombinace obojího.

Další velká kapitola je drogérie a kosmetika. I tady to jde ekologicky, s minimem obalů a jako bonus s ušetřením spousty místa v kufru :) Začneme třeba kosmetikou. Ráno a večer je zvykem čistit si pleť. Nechcete s sebou tahat několik lahviček s různými preparáty? Nemusíte – stačí si vhodně zvolit typ konjac houbičky (jak správně vybrat a jak se používá se můžete dočíst v našem článku). Pak už vám stačí jen houbičku namočit v obyčejné vodě, krouživými pohyby vyčisti pleť, houbičku přepláchnout a máte hotovo. K odlíčení, mazání těla, výživě a stylingu vlasů můžete použít kokosový olej – vlastně i na přebalování vašich zlatíček :) jeho využití je velmi všestranné, což je na cestách příjemný bonus.

Co se týká ústní hygieny a mytí, nabízíme spoustu přírodních mýdel, tuhých šamponů, přírodních kartáčků na zuby a znovupoužitelných obalů na tyto nezbytnosti. A pokud vaše cesta trvá delší čas, vyzkoušejte zubní pastu v tabletách. Stačí tabletku rozžvýkat, poválet mezi zuby a je hotovo.

Čerstvou novinkou v našem sortimentu je aleppské mýdlo. Na cesty učiněný poklad. Jedná se o nejstarší a tudíž nepřirozenější a nejšetrnější mýdlo. Jeho krása je v univerzálním využití. Můžete se ním umýt – je vhodné na vlasy, tělo i jako intim mýdlo. Můžete v něm umýt nádobí a dokonce v něm můžete i ručně přeprat oblečení!

Při cestování v horku, s dětmi nebo ve veřejných prostředcích dopravy jsme si zvykli využívat vlhčené ubrousky. Jsou velmi příjemné na osvěžení i na smytí zbytků zmrzliny z dětí :) ne však ty, které jsou napuštěné chemickými koktejlíky a které se v přírodě rozkládají roky. My máme variantu vlhčených hygienických ubrousků s přírodním složením, plně kompostovatelných, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Nejen při cestování nedáme dopustit na komfort menstruačních kalíšků. Žádné nepříjemné materiály, nepříjemné pocity, počítání párů hodin do výměny, hledání vhodného a čistého záchodu na výměnu pomalu každou chvíli. Kalíšek vám vydrží od rána až do večera. V naší nabídce jej máme v sadě s bio bavlněnou slipovou vložkou a prostředkem pro sterilizaci kalíšku na cestách. A to se oplatí :)

Pod stanem, v chatce i kdekoli jinde uvítáte osvěžovače vzduchusvíčky s repelentními účinky – přijďte se podívat a přivonět! A proti klíšťatům máme přírodní repelenty ve variantách pro děti i dospělé. Pokud vás stejně nějaký odolný hmyz štípne, nabízíme olejíček proti svědění jako úlevu – opět s čistě přírodním složením.

Pokud preferujete vlastní stravu, můžeme vřele doporučit lečo z naší nabídky – výborně dochucené, plné zeleniny, hotové raz dva. K němu máme široký výběr těstovin – i bezlepkových. Kuskus, který stačí zalít horkou vodou a nechat odstát. Semínka, která skoro nic neváží, ale dodají tělu spoustu důležitých živin a minerálů. Do ranní kávy je na cesty super naše sušené kokosové mléko. A pokud na cestách preferujete rychlejší způsob přípravy čaje pomocí porcovaných sáčků, i to u nás můžete zakoupit. Tyto čajové sáčky jsou kompostovatelné, takže přírodě neublíží. Čaje jsou v biokvalitě, žadný prach :) K večernímu grilování doporučujeme kečupy z naší nabídky a pečivo z kvásku, které vydrží i několik dní. Stejně jako vánočka, kterou si můžete namazat některým z našich ořechových másel a džemů. Pro milovníky sladkých snídaní máme i instantní kaše nebo müsli a granolu. Pro milovníky slaných snídaní pomazánky z kešu ořechů s příchutí papriky nebo oliv a rajčat. Pro děti do ručičky na svačinku zase naše bezlepkové křupkypiškoty či kokosové sušenky, které udrží tvar konzistenci i v horku. A na večerní žvýkání...chvíle napětí… co jiného než všemi milované uzené mandle :)

Jako užitečný tip pro všechny, kteří preferují domácí stravu, doporučujeme zavařování hotových jídel. Jen pozor – nedoporučuje se zavařovat jídla zahuštěná moukou, ráda kvasí.

My osobně už se nemůžeme dočkat našeho společného letního čundrování!!! Zbožňujeme přírodu a přejeme si, aby i ona zbožňovala nás. Proto k ní přistupujeme zodpovědně, s pokorou a úctou. Žijeme ve světě mnohých možností – proč si tedy nevybrat takovou, která neškodí, ale naopak pomáhá udržet vše tak, jak má být?

 

Šťastnou cestu :)