Až se zima zeptá

Kdo je připraven, nebývá zaskočen :) 

Proto jsme doplnily zásoby i naskladnily nové radosti, které nám v zimě pomohou s péčí o tělo.

Vítr, chlad, mráz a další projevy zimního počasí oslabují naše vlasy, pokožku i celý organismus. Zima celkově vysušuje, proto je vhodné používat přípravky s vyšším obsahem blahodárných olejů. I zimní péče jde u nás ruku v ruce s myšlenkou čistého přírodního složení produktů, netestování na zvířatech a co nejmenšího odpadu. 

Z péče o vlasy máme v nabídce tuhé šampony a kondicionéry, které jsou přímo určené pro suché a namáhané vlasy. Jejich přírodní složení nezatěžuje odpadní vody, potažmo půdu a po využití produktu vám zůstane jen papírová krabička či přebal, které lze kompostovat. Abychom vlasy po zimě neměli polámané a zničené, je vhodné do vlhkých konečků nanést pečující oleje. Z naší nabídky doporučujeme především ricinový a avokádový olej od české značky Nobilis Tilia

Také pokožka obličeje je v zimě vystavena velké zátěži. Je vhodné používat krémy pro suchou a citlivou pleť či pečující oleje v kombinaci s květovou vodou. Z naší nabídky můžete využít i přípravky k čištění či odlíčení obličeje, které jsou určené pro suchou a citlivou pleť. Nezapomínáme ani na péči o rty - proto jsme naši nabídku rozšířily o regenerační balzám se švestkovým olejem od slovenské značky Kvitok. Kombinace blahodárných olejů a másel s vůní heřmánku, slaměnky a levandule navíc s koenzymem Q10, který zpomaluje známky stárnutí - co více si pro naše rty přát? Po využití produktu vám opět zůstane jen papírová tubička. 

Pokožka těla je sice schovaná pod vrstvami teplého oblečení, ale i tak potřebuje péči proti vysušení. Dlouhodobě máme v nabídce tuhé tělové balzámy od Kvitku, které jste si oblíbili. Nově k nim zařazujeme i růžové tuhé kakaové máslo od Lamazuny. Produkt je 3v1 - lze jej použít na tělo, obličej i jako masážní olej díky formičce ve tvaru květu. A ta vůně!!!! Zrovna jej doma testujeme a jsme nadšení :) Nelekejte se spojení slov tuhý a tělový krém - funguje to dokonale jednoduše - teplá pokožka těla uvolní z krému másla a oleje, které se krásně vpijí. A vydrží vám déle než klasický krém.

V dalším článku ze zimní série se zaměříme na potraviny, které je vhodné jíst v zimě. Dle tradiční čínské medicíny, ayuverdy i zkušenosti našich babiček existují potraviny, které ochlazují a kterým je dobré se nyní vyhnout a naopak potraviny, bylinky a koření, které nám pomohou prohřát zkřehlý organismus a lépe tu zimu zvládnout :)